Üye Girişi
3 Adımda hızlı ve güvenli otobüs bileti
  • 01
    Bilet Ara
  • 02
    Koltuk Seç
  • 03
    Bileti Satın Al

Otobüs Bileti Neden İnternetten alınmalıdır?

          Eskiden otobüs biletlerini otogarlara bin bir zahmetle giderek alabilirdik. Tabi hangi otobüs bileti uygun, hangisinde ucuz bilet var, hangi firma daha iyi tek tek dolaşmak zorundaydık. Bu da bize zaman kaybına sebep olurdu. Ucuz bilet almak içinde mutlaka otogarda veya otobüs bileti  alacağımız otobüs firmasında tanıdığımız olması gerekmekteydi. Eğer tanıdık kimse bulamazsak ucuz bilet almak için pazarlık yapmak zorunda bile kalabilirdik. Günümüzde bu böyle değil. Her otobüs firmasının en uygun otobüs biletini alabilmek için internet adresleri var. İster evden, ister iş yerinden, istersek de akıllı telefonlarımız üzerinden oturduğumuz yerden otobüs biletlerini kolayca alabiliyoruz. Bu kolaylık sayesinde seyahat etmek isteyenlerin çoğu internet üzerinden otobüs bileti almaktadır. Bu durumu otobüs firmaları da görmüş olacaklar ki internetten sattıkları otobüs bilet fiyatlarını daha düşük ücretlere vermektedirler. En uygun otobüs biletini internet üzerinden kolayca araştırarak alabiliriz. Otobüs firmalarının yanı sıra tüm otobüs seferlerini bir araya toplayarak seçim yapılmasını kolaylaştıran otobüs bilet siteleri de mevcuttur. Bu sitelerden otobüs bileti almadan önce otobüs özelliklerini de seçebiliyoruz. Artık eskisi gibi otobüs bileti almak ve ucuz bilet alarak seyahat etmek için tanıdık veya otogarlara gitmemize gerek kalmadan internet üzerinden istediğimiz otobüs biletine sahip olabiliyoruz.

 

Otobüs Bileti almadan önce hangi özelliklere daha çok dikkat ederiz?

           Otobüs bileti almadan önce, firma otobüs bilet sayfalarına ya da firmaların dışında kurulan ve tüm otobüs firmalarını kapsayan internet adreslerinden ucuz bilet veya otobüs bileti sorgulaya bilmekteyiz. Otobüs bileti alırken de otobüsün özelliklerine bakarak seçim yaparız. Peki bunlar ne gibi özelliklerdir;  günümüzde artık rahat hat adında 2+1 koltuk şemalarından oluşan koltuk düzeni bulunmaktadır. Eğer tek kişi olarak otobüs bileti alacaksınız tekli koltuklar sizin için en uygunudur. Yanınızda kimse olmadan rahat rahat seyahat gerçekleştirmek için yapılan koltuk düzenidir. Bunun dışında otobüs bileti almadan önce baktığımız özellikler, istediğimiz koltuk seçimini yaparak, otobüs firmasının tanınırlığı, ucuz bilet fiyatı, seyahat ederken telefonumuzu veya elektronik eşyalarımızı şarj edebileceğimiz priz, yolculuk sırasında koltuk arkası televizyon olması, otobüs molalımı molasız mı? , gideceğimiz yerde otobüs firmasının servisinin olup olmadığı gibi birçok özellikleri kontrol ederek otobüs biletimizi alabiliyoruz. Her gecen gün otobüs firmaları otobüslerini günümüz teknolojileri ile donatarak otobüs bileti almak için seçim yapılacak daha çok özellikleri otobüslerinde barındırmaya çalışmaktadırlar. Bu sayede otobüs biletlerini hem ucuz bilet olarak hem de yolculuğumuz sırasında konforu yaşayarak seyahat etmemize imkan sağlamaktadır.

Otobüs biletini internetten aldık nasıl iptal edebiliriz?

          Otobüs biletlerimizi internet üzerinden kolayca alabildiğimiz gibi tek bir tıklama ile de otobüs biletimizin iptalini gerçekleştirebilmekteyiz. Otobüs bileti aldıktan sonra hem elektronik postamıza hem de mobil cihazlarımıza SMS olarak aldığımız ucuz otobüs bilet bilgileri gelmektedir. Bu bilgiler; otobüs bileti aldığımız firmanın ismi, otobüs bileti alırken seçtiğimiz koltuk numarası veya numaraları, Seyahat tarihi ve saatidir. Bunun yanı sıra PNR numarası da gelmektedir. Bu PNR numarası otobüs bileti alımlarında firmaların kendilerine has belirledikleri numaradır. Aslında bu PNR numarası bizim otobüs bilgilerimizin bulunduğu bir koda sahiptir. Bu PNR numarası ile aldığımız ucuz otobüs biletimizin iptalini kolaylıkla ve tek bir tıklama ile gerçekleştirebiliyoruz. Hem de otobüs bileti alımlarında veya iptallerinden hiçbir şekilde komisyon olmadan otobüs bileti alırken ödediğimiz miktarın tamamı kredi kartımıza otobüs bileti alırken ödediğimiz miktarın tamamı yatmaktadır. İnternet üzerinden otobüs bileti almak ve aldığımız otobüs biletini iptal etmekte de bir o kadar kolaydır ve rahattır.

İndirim, kampanya ve fırsatlardan haberdar olun.